Search
  • spontago

Myanmar Günleri - Hpa An – Zwegabin Dağı

Updated: Oct 27, 2020

Futbol sahası büyüklüğündeki ve içindeki yürüyüşün ardından göletteki tur ile tekrar girişine ulaştığımız Saddar (Mahar Sadan) Mağarasının ardından Zwegabin Dağı’na yöneliyoruz.

Zwegabin Dağı çok uzaklardan göze çarpıyor. Yaklaştıkça zirvesindeki manastırı seçmek de mümkün. 722m yüksekliğindeki tepeye yaklaşık 1,5 saatlik yürüyüşle tırmanmak, sevimli oldukları kadar saldırgan de olabildiği belirtilen maymunlar eşliğinde manzarayı ve gün batımını orada izleyip, manastırda gecelemek mümkün olsa da, bizim planlarımız farklı. Maymunlar yerine yarasaları görmeye gideceğiz.


Zwegabin Dağı eteklerindeki alanla bizi karşılayan 1000’i aşkın Buda heykeline Namaste diyoruz. Mawlamyine’deki en uzun yatan Buda’dan sonra en çok Buda’yı bir arada görebildiğimiz bir bahçe burası. Alabildiğine Buda diyoruz ve yola devam ediyoruz.

Zwegabin Dağı'nın tepesindeki manastır görülebiliyor

21 views0 comments

Spontago

Custom travel planning and travel consultancy for micro group travel and macro group travel. From accommodations to what to eat and where to eat, our travel enthusiasts will design you not only a travel, but also an experience.

Site Map
Contact Us
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

spontago 2020