Search
  • spontago

Meissen

Updated: Oct 27, 2020

Dresden'e sadece 19km uzaklıktaki ve raylı sistem ile (S-bahn) Meissen Almanya Saksonya bölgesinin rüya şehri. Almanya'nın en eski kalesi Albrechtsburg, proselen üretiminde başta gelen markalardan Meissen Porselen, Saksonya'nın en eski ve en büyük şarap üreticilerinden Scloss Proschwitz gezi için başta gelen nedenlerden.

Milli park Sächsische Schweiz ise yazın yürüyüş veya bisiklet turları için çarpıcı doğası ile ideal.


Albrechtburg Kalesi'nin karşı kıyısındaki konumu ve SPA / Wellness olanaklarıyla Dorint Park Otel konakma için manzarası ve fiyat - konfor dengesiyle tavsiyemiz.

Şehrin turizm bürosundan farklı rehberlik hizmetleri alınabiliyor.


Biz 16 yetişkin 7 çocuktan oluşan grubumuz için 1,5 saatlik şehir turu rehberlik hizmeti aldık. Rehberimiz Eva Zaschke, hem anlattığı hikayelerle çocukları kendine hayran bıraktı, hem de verdiği tarih, kültür ve güncel bilgilerle bizi kendisine hayran bıraktı. Eğer küçük bir grup olarak bile gitseniz, turizm ofisi ile iletişime geçmenizi öneririm. Yılın farklı zamanlarına, farklı konseptlere adapte ettikleri, hatta Noel zamanı sıcak şarap eşliğinde gezebileceğiniz akşam turları da mevcut.


Öğle yemeği için belediye binasının altındaki Ratskeller, pratik olduğu kadar yerel de. Eğer ki öğle saatinde Albrechtsburg'a çıkmışsanız, alternatif olarak manzarası ve servisi ile Burgkeller'i öneririm.


Akşam içinse illa ki tarihi restaurant Vincenz Richter. 1500'lerde inşa edilen bir binada 5.kuşak temsilcilerinin işlettiği restaurant mimarisi, menüsü ve servisiyle denenmeli.


Gezerken 1700'lerde Fummeln ekmeğinin ne amaçla kullanıldığını ve Frauenkirche'nin porselen çanlarının melodisini de dağarcığınıza ekleyin.


Albrechtsburg Kalesi, Proschwitz Şatosu ve Şarapları ile Meissen Porselen Müzesi'yle ilgili notlarımızı da okuyun.
#spontago #kişiyeözel #seyahat #tasarımı

#meissen #albrechtsburg #porselen

#dorinthotelmeissen

#vincenzrichter #burgkeller #ratskeller

20 views0 comments

Recent Posts

See All